איך לגדול נכון – מפתחות לצמיחה עסקית מעסק קטן

הקמת עסק זהו תהליך מרגש. לקוחות רבים מגיעים אלינו עם רעיון מבריק, או מוצר נפלא, קונספט חדשני והרבה אמונה ולאט, לאט החלום הופך למציאות, קורם עור וגידים ומתחיל לעבוד ולהרוויח. לקחת חלק בהגשמת חלום עסקי זו השליחות שלנו.
פעמים רבות אנחנו ניפגש שוב בצומת המשמעותי הבא, כשהעסק הופך ליישות בפני עצמו ורוצה עוד ועוד. לרוב, מדובר באותו התהליך אצל כולם: ההכנסות גדלות ואיתן גם ההוצאות ונוצר מצב פרדוקסלי שבו עובדים יותר, מכניסים יותר, אבל מאבדים שליטה על הרווחיות ולא מבינים איך זה קרה.

גם לגדילה יש שיטה! גדילה לא מתוכננת כהלכה, גורמת לתחושה של חוסר שליטה ועלולה ליצור לחץ תזרימי, למרות ועל אף הגדילה בהכנסות. הקו בין עסק רווחי לנפילה אל בור של איבוד שליטה הוא קו דק. זה הזמן, לקחת את ההגה לידיים, וכאן, אנחנו נכנסות לתמונה. עכשיו כבר לא מספיקים האינטואיציה הטובה שלך, המזל והתעוזה, עכשיו צריך תכנית.
אז מהם השלבים לגדילה עסקית נכונה?

דע מאין באת ולאן אתה הולך – אין כמו תחושות בטן ותשוקה כדי להפוך חלום למציאות ובאמת, עד כה זה עבד! עכשיו צריך להתמקד, להבין לעומק מהו הדבר שמבדל אותך, מה הייחוד שהוא רק שלך, שאותו יצרת ובזכותו הצלחת ומכאן, לאן רוצים להגיע. אלה החומרים מהם נבנה ביחד אסטרטגיה.

איזהו חכם? הרואה את הנולד – על מנת להשיג מטרות נתחיל בהצבת יעדים ברורים, ונבנה תכנית עבודה מסודרת ושיטתית, אשר מתבססת על הניסיון הקיים. מה זה אומר למשל? ההבנה שלא כולם טובים בהכל והגיע הזמן להגדרות תפקיד מדויקות ויצירת פעולה משולבת, מה שנקרא בעברית עסקית: סינרגיה.

סטנדרטים זו לא מילה גסה – הגיע הזמן לנסח את הסטנדרטים שלך. הניסוח המדויק מייצר שקט ובטחון. עכשיו, כשהעסק מתרחב ולא יכול להיות תחת ידיך בכל זמן ובכל מקום, הסטנדרטים מייצרים אחידות, והאחידות מייצרת ביטחון. אנחנו נעזור לך לייצר את השיטה, שמתבססת על תהליכי העבודה הקיימים. בין היתר נהפוך גם את תהליכי השיווק והמכירה לשיטתיים. איך? נתחיל לתעד כל ליד ונבחן אפיקי פרסום אל מול הרווחיות שלהם, בהתאם למיקוד האסטרטגי שיצרנו.

בעלי עסקים לעיתים חוששים שהשיטה תכבה את הניצוץ. אבל אל דאגה, יצירת חוקים, נהלים ושגרות עבודה לא ייכבו את הניצוץ שהניע אותך עד כה, להיפך! דמיינו שאתם השמש ואנחנו היד שאוחזת בזכוכית מגדלת ומדייקת אתכם עד שהניצוץ הופך ללהבה גדולה.

אם רק היית יכול לשכפל את עצמך – העסק שלך גדל – הקרדיט כולו לך. לו רק יכולת לשכפל את עצמך, שיהיו עוד כמותך, שיידעו מה לעשות ומתי, איך לפנות, איך לקדם ולהניע מהלכים עסקיים רווחיים, שיאהבו את העסק וינשמו אותו בדיוק כמוך…
זה אפשרי. יש לך שיטה שעובדת, כל שנותר זה למצוא את האנשים הנכונים, שאפשר לסמוך עליהם שיובילו יחד איתך את העסק. יש צורך עכשיו לעשות פגישות חניכה, להתלוות לפרזנטציות, להדריך ולכוון. הפכת למנטור ועליך להשקיע זמו ומחשבה בניהול כמות עובדים שגדלה, בבניית ממשקי עבודה פשוטים ונוחים ובשיפור תהליכי עבודה.

להרבות טוב בעולם – התפקיד שלך מקבל עוד ועוד רבדים. אנחנו יודעות, שלפעמים בשלב הזה, זה מתחיל להיראות מורכב ועולות שאלות: אם זה כזה בלגן, למה לגדול בכלל? מה היה לי רע בעסק הנחמד והבוטיקי שלי?
התשובה פשוטה: העסק שלך, המוצר או הרעיון עושה טוב לאחרים, זו עובדה. למה לא להפיץ את הטוב הזה לכמה שיותר אנשים? בסופו של דבר, בתהליך נכון, אפשר להרוויח יותר ולהגדיל את השליטה!

כסף לא גדל על עצים – אם בחזון הרשית לעצמך לעוף גבוה ולכוון רחוק, עכשיו נתחבר לקרקע. נייצר תכנית עסקית מסודרת, נמצא את מקורות המימון הנכונים שיביאו לגדילה, נהיה מחושבים, ריאליים ומעשיים.

בתהליך הליווי שלנו, אנחנו מלוות אותך בשלב הקריטי של הפיכת עסק קטן ורווחי לעסק גדול ורווחי עוד יותר. התהליך הזה מצריך ידע, התבוננות מעמיקה, חשיבה עסקית ושיווקית ותכנון קפדני. אבל לא רק. תהליך גדילת העסק הוא גם תהליך של גדילה אישית, שמצריך עקביות והתמדה, שטומן בחובו חששות גדולים ומפגיש אותך עם הפחדים שלך, כמו גם עם החזקות. והרי ידוע, שבפסגה לפעמים יכול להיות מאד בודד, אז אנחנו כאן כדי ללוות אותך בכל אלה, יד ביד במעלה ההר, עד ההצלחה.
גדילה נעימה!

ענת וחגית

 

מאמרים נוספים

שלבים בבניית תקציב

האם הרווחת או הפסדת החודש? – שלבים בבניית תקציב לאורך שנים של ליווי עסקים נוכחנו

ניהול זמן אפקטיבי

עקרונות בניהול זמן אפקטיבי "שתי עובדות על ניהול זמן: א. אין לך שליטה מתי אתה

דילוג לתוכן