ייעוץ עסקי אפקטיבי

אתה איש מקצוע מעולה אך העסק שלך שורד?
עסק משגשג הוא תוצאה של ניהול אפקטיבי נכון לאורך זמן

עסקים רבים עוסקים בהישרדות היומיומית, בכיבוי שריפות, בתהליכי גביה, בתחלופת עובדים ומלחמת קיום. בהתנהלות הישרדותית הם  מזניחים תהליכים מהותיים כגון חשיבה על אסטרטגיה עסקית, פיתוח מרכזי רווח חדשים, ניהול קשר יעל עם הלקוחות, ניהול זמן נכון, תיעוד נתונים, שיפור תהליכים, בדיקת תמחור, ניהול תזרים ועוד. באופן פרדוקסאלי, אלו הצעדים החיוניים לשגשוג וצמיחה בטווח הארוך.

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים הנו הדרך הבטוחה לפיתוח, צמיחה, העצמה או הבראה לעסק. מטרת הייעוץ העסקי היא לסייע לעסק בהתרחבות מבוקרת ובהקניית כלים לשיפור ביצועים והתנהלות אפקטיבית להשגת תוצאות. התהליך מביא להבראה כלכלית, לשיפור תהליכים עסקיים ובסופו של דבר להגדיל את הרווחיות העסקית. ייעוץ מסוג זה מורכב בדרך כלל ממספר רבדים אשר יחדיו משלימים את התמונה המלאה לתהליך צמיחה עסקית וכלכלית.

הליווי העסקי מתבצע בארבעה שלבים עיקריים:

סקר – בדיקת המצב הקיים של העסק. כולל נושאים של: ניהול כללי, שיווק, תפעול, מכירות, כספים, גביה, שירות לקוחות.

בניית תוכנית עבודה –  הגדרת יעדים טווח ארוך, בינוני, וקצר. התמקדות בעניינים טעוני שיפור וביסוס תכנית עבודה לשיפור ביצועי העסק.

יישום התוכנית – התמקדות בשיפור הנקודות שנחשפו בשלבים הקודמים שיביאו במהירות ובאפקטיביות הרבה לשיפור התוצאות העסקיות.

בקרה וליווי – ליווי שוטף אחר ביצוע התכנית ועשיית תיקונים ושינויים בהתאם למציאות המשתנה.

תהליך ייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים אינו תהליך נקודתי של פתרונות קסם. תהליך הבנוי נכון כולל נקודות של יעדי ביניים מדידים, בקרה והערכה והתמודדות עם שינויים בסביבה העסקית. בתהליך כזה היועץ העסקי הוא שותף להצלחה ותפקידו הוא ללוות את מנהל העסק וגורמי מרכזיים בו לאורך זמן ולוודא כי העסק אכן צומח כמתוכנן. זוהי מהותו של תהליך הליווי העסקי אשר מבטיח תוצאות עסקיות אפקטיביות לאורך זמן.

דילוג לתוכן